Lokaty 6 miesięczne

Wszystkie wnioski przesyłane są połączeniem szyfrowanym - Twoje dane trafiają tylko do banku.

1

lokata 6 miesięczna expander
Doradca bezpłatnie pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę

2

lokata 6 miesięczna toyota bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 2,5% w skali roku
od 3000 zł

3

lokata 3 miesięczna getin bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 3,0% w skali roku
od 1000 do 20 000 zł

Zanim złożysz wniosek online o lokatę przygotuj dowód osobisty.

Porównanie lokat 6 miesięcznych

Wybierając depozyty na okres 6 miesięcy, warto jednak przyjrzeć się ich porównaniu, by zdecydować się na ten produkt o charakterze oszczędnościowym, który pozwala zarobić najwięcej. Najkorzystniejsze depozyty na okres pół roku są obecnie objęte stopą zwrotu o wysokości 2,5-2,8 procent w skali roku. Nie jest to dużo, jednak półroczne depozyty o najwyższym oprocentowaniu na rynku, nie wymagają spełnienia tak wielu warunków dodatkowych jak depozyty o okresie obowiązywania wynoszącym 12 miesięcy. Półroczne produkty oszczędnościowe o najwyższym oprocentowaniu nie są bowiem objęte obowiązkiem posiadania rachunku osobistego w danej placówce bankowej – z atrakcyjnej stopy zwrotu mogą zatem skorzystać również te osoby, które posiadają ROR w innym banku.

Niestety, może zdarzyć się, że depozyty o najwyższym na rynku oprocentowaniu będą przeznaczone jedynie do lokowania środków o określonej wysokości. Część placówek wprowadza bowiem limity wysokości kwot, od których zarobi się ponad 2,5 procent w skali roku, podczas gdy reszta kapitału będzie objęta stopą zwrotu niższą o nawet jeden procent.

NIE dla warunków dodatkowych

Warto pamiętać, że choć aktualnie depozyty o 6-miesięcznym okresie obowiązywania rzadko wiążą się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków, to w stosunku do ofert, które tego wymagają, trzeba zachować ostrożność. Produkt oszczędnościowy, który zobowiązuje nas do założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, przywiązuje nas bowiem zbyt mocno do jednej placówki bankowej – zmienianie konta osobistego co pół roku może być bowiem zbyt czasochłonne i problematyczne. Lepszym rozwiązaniem jest zatem korzystanie z jednego, taniego ROR i wybieranie depozytów bankowych na okres 6 miesięcy o najwyższym możliwym oprocentowaniu bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów.

Sposób kapitalizacji odsetek

Porównując bezpieczne produkty oszczędnościowe, których umowy obowiązują przez okres pół roku, należy też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób kapitalizowane są odsetki. Część depozytów objęta jest bowiem kapitalizacją dzienną, która jest korzystniejsza niż kapitalizacja zysków na koniec obowiązywania depozytu. Codzienne doliczanie odsetek do kapitału sprawia, że suma pieniędzy, które są oprocentowane, stale rośnie, zwiększając tym samym wysokość zarobków. W przypadku depozytów na niewielkie kwoty różnica w zarobkach nie będzie wysoka, jednak jeśli na danym produkcie o charakterze inwestycyjnym ulokowane jest kilkadziesiąt tysięcy złotych, różnica ta może sięgnąć nawet kilkuset złotych.

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.